Принц Монако Альбер II про екологічно чисте майбутнє

Albert_II_Prince_of_Monaco_Senate_of_Poland_02Напередодні 21- ї Конференції ООН з питань зміни клімату (СОР21) Його Світлість Князь Монако Альбер II поділився своїми ідеями та планами за рішенням кліматичної проблеми.

За словами Князя, людство переживає вкрай важливий період своєї історії. «Зараз нам представилася остання можливість вжити необхідних заходів і побудувати правильний шлях подальшого розвитку. Необхідно дотримуватися ефективних, але реальних цілей. Всі експерти як один стверджують, що це останній шанс виправити проблему екології. Необхідно ним скористатися, поки природа сама не взялася за вирішення цієї проблеми », – запевняє Альбер II.

У 2005 році правителю Монако вдалося привернути суспільну увагу до проблеми глобального потепління. Принц Монако Альбер II досяг Північного полюса. «Я хотів віддати данину своєму прапрадіду Альберу I, – зізнається суверен Монако, – в оповіданнях, які він залишив, відчувається його бажання відкрити простори Північного полюса. Нам вдалося те, в чому він, на жаль, не досяг успіху. Альбер я вирушив у подорож з метою краще дізнатися незвідану територію. Моя мета – показати тривожні зміни, що відбуваються на крижаних покривах Півночі ». Захоплений унікальністю цих місць, Князь зробив фотографію льодовика, який на початку 20 століття привернув увагу Альбера I. Порівнюючи фотографії, зроблені з різницею в 100 років, можна помітити, що за цей період льодовик зменшився на 6 км.

Після провалу в 2009 році кліматичного саміту в Копенгагені, як стверджує Альбер II: «Уряди таких великих розвинених держав, як Китай або США, усвідомлюють критичність екологічної ситуації та розуміють необхідність вжиття заходів. У порівнянні з 2009 роком їх заклики стали більш наполегливими. Однак не обходиться і без перешкод». Всі країни усвідомлюють масштаби екологічної катастрофи і необхідність об’єднати зусилля в боротьбі за екологічно чисте майбутнє. Однак, за словами Князя: «Багато з них не готові переглянути сектори своєї економіки, а тим більше, пожертвувати ними з метою захистити навколишнє середовище. Звичайно , вони багато більше стурбовані проблемою безробіття і поки не усвідомлюють, що розвиток поновлюваних енергоресурсів і розробка нових екологічних технологій може стати джерелом робочих місць. Незважаючи на те що зараз переваги нової економіки простежуються не так явно, необхідно набратися сміливості, щоб перейти на цей шлях розвитку».

 

ДЖЕРЕЛО: http://www.monaco-ru.com/