Електромобільний Марафон дістався найзеленішого міста світу

IMG_4261Учасники Електромобільного Марафону доїхали до Фрайбурга – “зеленої столиці” ФРН. Це місто не випадково з’явилось в маршруті Марафону: не секрет, що Фрайбург є флагманом екологічно чистих технологій у Німеччині та в усій Європі. Саме тут найширше в усій країні використовується сонячна енергія – нові будинки проектуються з таким розрахунком, щоб на численні сонячні панелі потрапляв макисмум світла. Тому влітку сонце забезпечує майже 100% електрики у цьому місті – щоправда, взимку додаткову енергію дає електростанція на відходах деревини. Також тут реалізована система рециркуляції та використання дощової води. А ще Фрайбург відомий, як “місто велосипедів” – в цьому місті понад 500 километрів велосипедних доріжок. Усі ці досягнення дозволили експертам лондонської “Guardian” назвати Фрайбург “найзеленішим містом світу”.

IMG_4260IMG_4256Фрайбург – це останнє німецьке місто на маршруті Електромобільного Марафону. Далі учасники ралі поїдуть до Швейцарії. В цілому, від завершення першої – східноєвропейської – частини марафону до Фрайбурга гонщики проїхали понад тисячу километрів, а від старту у Львові – майже 2 тисячі километрів. На цьому маршруті до Марафону на окремих етапах долучались електромобілі та Plug-In гібриди найрізноманітніших марок та моделей. Наприклад, на відрізку Баден-Баден – Фрайбург до ралі приєдналась німецька команда EDELWEISS B-B на гібридній Audi A3 E-Tron. До речі, ця команда на даному етапі зайняла 2-ге місце. Лідером етапу стала естонська команда SÄRTSUAUTO на Tesla Model S. 3 і 4 місця посіли відповідно чеська команда GREEN VICTORY та шведська команда Мікаеля Норданакера – обидві також на Tesla Model S. А на 5 місці опинилась українська команда “BURISMA” на Chevrolet Volt.

А найрідкіснішим та найнезвичнішим транспортним засобом, що їде з Марафоном, лишається перший прототип українського електромобіля “Synchronous”.