Питання та відповіді

У чому полягає суть електромобільного марафону?

Electric Marathon унікальний не тільки за довжиною маршруту, а й за своїм форматом – переможця гонки визначає не швидкість, а точність часу прибуття до фінішу.

З огляду на те, що учасники будуть рухатися по дорогах Європи загального користування, вони повинні дотримуватися всіх правил дорожнього руху. Так звана “нульова машина” стартує першою і встановлює еталонний час. Учасник, час прибуття якого найбільше співпаде з еталонним часом, буде оголошений переможцем.

Яка мета марафону?

Найбільш важливими цілями електромобільного марафону є привернення уваги жителів планети до проблем захисту довкілля та зниження викидів вихлопних газів шляхом переходу на екологічно чистий вид транспорту. Марафон покликаний стимулювати будівництво стаціонарних заправних станцій для електромобілів і сприяти збільшенню парків електричних авто в країнах Європи.

Хто є партнерами електромобільного ралі?

Electric Marathon проводиться під патронатом Його Світлості Принца Монако Альберта II. Партнерами марафону є влада міст, обраних для старту і фінішу, а також компанії, що представляють різні сектори економіки, чиєю місією є створення екологічно чистого майбутнього.

Хто може брати участь у перегонах?

У боротьбі за головний приз можуть брати участь електромобілі та plug-in гібриди. Крім цього, до участі запрошені транспортні засоби, що використовують альтернативні джерела енергії – для них буде організовано спеціальний конкурс.

Як можна зареєструватися на Electric Marathon?

 

Подати заявку можна на сайті у розділі реєстрація. У тому ж розділі можна дізнатись про строки реєстрації та умови. Майте на увазі: кількість автомобілів-учасників обмежена можливостями мобільних зарядних станцій.

Які є обмеження руху під час гонки?

Гонка буде проходити в звичайних умовах, дотримуючись всіх правил дорожнього руху за участю транспортних засобів, дозволених для руху по дорогах загального користування.

Як буде організований процес зарядки електромобільних акумуляторів?

Зарядка електромобілів учасників основного змагання здійснюється за допомогою мобільних автотрейлерів. Нестаціонарна зарядна станція, яка надається організаторами марафону, дає можливість використовувати електричну потужність 380В 63A, що дозволяє швидко зарядити не більше ніж 6 електромобілів, які беруть участь на всій дистанції. Всі інші учасники зможуть знайти можливість для підзарядки своїх автомобілів самостійно.

Так, наприклад, в 2013 році участь у марафоні брали 76 електромобілів та транспортних засобів з альтернативними джерелами енергії.

Що цікавого чекає учасників марафону в містах, де Electric Marathon буде робити зупинки?

Крім підзарядки електромобілів, приймаючі міста найчастіше організовують заходи, що демонструють місцеву культуру, досягнення науки, нові рішення в галузі енергозбереження та екологічно чистої енергії.

Чи будуть засновані спеціальні призи для преси і фотографів, які висвітлюють Electric Marathon?

Представники ЗМІ та фотографи, які брали найбільш активну участь у висвітленні гонки будуть нагороджені спеціальними призами від організаторів електромобільного ралі.